A tárhely megvásárlása után, meg is kell jeleni az interneten. Weboldalunk létrehozásához pedig az egyik legjobb az eszköz, az ingyenes WordPress rendszer, amivel gyorsabb és egyszerűen létre tudjuk hozni weboldalunkat.
Az elkészült weboldalunkat rengeteg hasznos funkcióval tudjuk ellátni a Wordpress rendszerbe telepített különböző bővítmények használatával. Majdnem 60 ezer ingyenes plugin közül válogathatunk, amelyek feltelepítése nagyon egyszerű a WordPress vezérlőpultján keresztül. Cikkünkből megtudhatod, hogy melyik az a 10 bővítmény, ami a leginkább szükséges weboldalad számára.
De mielőtt még belevetnénk magunkat a bővítmények világában, érdemes pár fogalmat tisztázni, hogy tisztában legyünk az alapfogalmakkal.
1. Mik azok a bővítmények?
A bővítmények (pluginok) olyan különálló programok, amelyek feltelepítésével új funkciókat adhatunk hozzá weboldalunkhoz vagy kibővíthetjük a jelenleg rendelkezésünkre álló lehetőségek tárházát.
Nincs szükségünk semmilyen kódolási ismeretekre ahhoz, hogy feltelepítsünk egy bővítményt. Egy kattintással letölthetünk számos bővítményt, hogy javítsuk a felhasználói felületet vagy új funkciókat építsünk be a weboldalunkba.
Vannak bővítmények, amelyek ingyenesek és vannak fizetősek. Ezek általában a tudásunkban térnek el egymástól.
A pluginok tehát nagyon változatos módon bővíthetik egy Wordpress alapú weboldal tulajdonságainak és funkcióinak listáját.
2. Miért hasznosak a bővítmények?
A WordPress a világ egyik legnépszerűbb CMS rendszere (tartalomkezelő), amelyre az interneten fellelhető weboldalak közül nagyjából minden második épül, a kicsi blogoktól egészen a több milliós forgalommal rendelkező üzleti weboldalakig, akár webáruházakig.
A tartalomkezelő rendszer alapvető beállításai lehetővé teszik, hogy egy működő weboldalt hozzunk létre, azonban a bővítmények segítségével tudjuk teljesen személyre szabni, új funkciókkal ellátni, felhasználóbarátabbá tenni weboldalunkat.
A bővítmények megkönnyítik az életünket, legyünk akár webfejlesztők, weboldal tulajdonosok vagy egyszerű felhasználók!
Mondhatni mindenre létezik egy plugin, amit csak el tudunk képzelni:
- Webáruházzá alakítanád weboldaladat? Ott a WooCommerce!
- Fizetési rendszert szeretnél? Rengeteg lehetőség van, például Barion vagy Stripe.
- Galériát akarsz az oldalon található képeknek? Töltsd le a NextGEN Gallery plugint!
- Űrlapokat töltetnél ki a látogatóiddal? Próbáld ki a Ninja Forms bővítményét.
Órákig sorolhatnánk a különböző bővítményeket, hiszen a WordPress hivatalos oldalán közel 60 ezer ingyenes bővítmény közül válogathatunk! Ezek mind valamilyen új lehetőséget adnak hozzá weboldalunk működéséhez.
Miért is előnyösek számunkra a pluginok?
1) Javítják a felhasználói élményt: könnyebb navigáció az oldalon, keresőmező, kapcsolatfelvételi űrlap, feliratkozási lehetőség, komment szekció létrehozása. 2) Növelik a weboldal biztonságát: kifinomultabb tűzfalak, felhasználói hitelesítések, spam blokkoló pluginok. 3) Segítik weboldalunk céljainak elérését: online webáruház, foglalási rendszerek vagy landing oldalak létrehozása és múködtetése.. 4) Felgyorsíthatják az oldalak betöltési idejét: optimalizált megjelenés, médiafájlok betöltése memóriából. 5) Esztétikusabbá teszik a honlap megjelenését: médialejátszók, új betűtípusok, galériák, témák telepítése. 6) Megkönnyítik a dolgunkat: keresőoptimalizált funkciók, bejegyzések időzítése, tervezőnaplók, e-mail listák létrehozása, közösségi médiás megosztások kezelése.
3. Hogyan telepítsem fel a WordPress bővítményeket?
Nagyon egyszerűen kereshetünk és telepíthetünk fel új bővítményeket WordPress weboldalunkra a Vezérlőpulton keresztül.
Lépjünk be a Wordpress adminisztrációs felületére. A bal oldali menüsorból lehetséges a navigáció, kövessük az alábbi útvonalat: Bővítmények ➝ Bővítmények hozzáadása.
<
p>Ha rákattintunk a menüpontra, elérkezünk a WordPress bővítménytárába. Itt tudunk keresni a képernyő felső részében lévő keresőmező segítségéval és feltelepíteni új pluginokat az adott bővítményenél lévő Telepítés gombra kattintva.
Vélemények/hozzászólások